1 Haziran 2016 Çarşamba

Reklam Veren Siteler ve Firmalar


Hepimizin hayali oturduğumuz yerden internet sitemizi yapalım ve para kazanalım. İnternette ve bloglarda internetten para kazanma adı altında bir sürü hayal ürünü yazı var sakın bunlara kapılarak boş hayallerle emeğinizi ve paralarınızı kaptırmayın.

Bu yazımda reklam veren sitelerden ve firmalardan bahsedeceğim. Bizim asıl amacımız güzel güzel bloğumuzu yazmak ve bloğumuzun hosting domain gibi hafif masraflarını karşılamak hadi işin en iyisi de sene sonunda kendimize yeni bir laptop bilgisayar almak olabilir. Peki daha fazlası?

İnternette tabi ki çok iyi para kazanan firmalar ve insanlar var bunu yalanlayamayız. Ancan günümüzde internete gerek çok büyük firmaların girmesi gerekse rekabetin çok fazla yükselmesi sebebiyle sizin evinizden tek başına bir bilgisayarı karşınıza alarak çok büyük paralar kazanmanız hayalden öteye gidemez. Her ay normal maaşlı bir işte çalışan bir kişi kadar para kazabilirsiniz, ancak emin olun bir iş yerinde çalışandan çok daha fazla emek, birikim, zaman harcayacağınız, sabır isteyen bir iştir. Eğer kendinizde bu vasıfları bulamıyorsanız hiç başlamayın. Ancak benim başta dediğim gibi bu işi hobi gibi yapıp masraflarımızı çıkarmak ve kendimize ufak hediyeler almak istiyorsan bana kulak verin. Peki firmalar?

İnternette yüzlerce para kazandırdığını iddia eden yalan dolan ürünü siteler mevcut. Bunların hiç birine inanmayın ve umut bağlamayın. Ben sizlere en sağlan reklam sağlayıcılardan bahsedeceğim.

Google Adsense: Şüphesiz Google dünya devi bir firma ve bu işi yapacaksanız kesinlikle birinci önceliğiniz adsense olmalıdır. Ancak adsenseye kabul edilebilmek ve sitenizi onaylatabilmek zor bir iş. Siteniz google adsense politikalarına uygun olmalı, özgün içerikli ve insanlara faydalı bir site olmalıdır. Şartları okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Sizi zor bir süreç bekleyecek ve kabul edilmeniz çok zor olabilir ancak yılmayın ve adsense edinebilmek için bol bol çalışın. Adsenseye başvurmak için buraya tıklayın. Eğer kabul edilmeyi başarabilirseniz sitenize eklediğiniz reklamlara tıklama başına para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tıklama başına alacağınız para sitenizin içeriği ile orantılıdır.

Yandex.Reklam Ağı: Öncelikle hiç kullanmadım onu belirteyim ancak Yandex.Reklam Ağı sisteminin Google Adsense ile yarışır bir duruma geleceğine eminim. Ve ilk başlarda reklam ağına kabul edilebilmenin çok daha kolay olacağını düşünüyorum. Eğer adsenseye kabul edilmediyseniz kabul edilene kadar kullanabilirsiniz. Belli olmaz belki ilerde adsenseye bile kafa tutar hale gelebilir. Şuan için tam olarak türkçe desteği yok ancak kısa zamanda gelecektir diye düşünüyorum. Reklamlara şimdilik standart bir ücret uyguluyor. Katılmak için tıklayın.

Adcash: Adcash güvenli bir firma ancak kabul edilmeniz google adsense’den bile zor olabilir pop-up tarzı reklamları mevcut. Katılmak için tıklayın.

GittiGidiyor: Gittigidiyor iş ortaklığı sistemi ile sitenizde gittigidiyor da satılan ürünler listeleniyor ve tıklama başına 15 kuruşa kadar para alıyorsunuz. Katılmak ve detaylar için tıklayın.

Sonuca gelecek olursak yazının başlarında da dediğim gibi hangi reklam sistemini kullanırsanız kullanın google adsense edinmek için çaba sarf edin. Boş hayallere kapılmayın bu iş çok büyük emek, zaman ve tecrübe sonucu başarabileceğiniz bir kazanç olacaktır.

Yorum Yapın